ಌ Do it Yourself ಌ

DIY:''COLLAR''Tasarlayıp yaptığım bir çok şeyi paylaşamıyorum, canım istemiyor, keyfim tatilde oluyor, ödevim oluyor, misafir geliyor, müzik dinliyorum, arkadaşlarımla geziyorum, anneme yemek yapmakta yardım edip, ev temizliğini de üstlenince ve vıdıvıdı bir sürü nedenim olunca aslında boş zamanlarımda yaptığım bir çok şeyi iki dakika yazarak bloguma koyamıyorum, çevremin baskısıyla kendi yaratıcılığımı ''kendin yap'' bölümünde sizlerle paylaşmaya karar verdim. Tamamen kendi tasarımlarımdır bir benzerini bulursanız telif hakkı isteyebilirisniz eğer herhangi bir yerde ben bulursam gelirsem sizin canınızı koparamazsam çok feci cimciririm bunu söyleyebilirim her zaman ki gibi..

1) Elbette üstü zımbalı, kabartmalı  ve artık kullanmadığınız bir kemeriniz vardır. Kemerinizi alıyorsunuz ve uygun parçalar hâline getiriyorsunuz.
2)Dikkat edin yanlışlıkla babanızın damatlık gömleğini kesmeyin. Ben farketmeden evde kullanılmayan gömlek ararken annemler için değerli olan bu gömleği düğmelerine kadar ayırdım bu gömleğin kaderi yakalık haric yastık kılıfı da olmakmış( Seten kılıflar cildinizin yağ dengesini düzenler ve güzel bir uyku geçirmenizi sağlar; babam için endişelenmeyin memur olduğu için çok biçok gömleği var tabi manevi değeri yüksek gömleğini kesmem aramızı bozamaz, benden değerli bir şey olması söz konusu olamaz.Yanlız annemin ilk tepkisi hâlen kulağımda çınçın''kesmeee, o babanın dam...''ve ben çoktan yakayı gövdeden ayırmıştım.)
3)Artan parçasılarına baktım, kemerin boyu sonuçta 120cm. değerlendirmeli dedim ve kendime bileklik yaptım çok farklı bilekliklerle kombin edebilirisniz, ben Şebnem Ferah konserine saklamayı düşünüyorum. İki ayrı parçayı siyah deri iple kedi merdiveni şekilde dolayacaksınız. Siyah deriye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
4)Dikşinizin gerçekten güzel olması gerek ince motor becerileri biz bayanlarda gelişmiştir o yüzden ustalıkla dikeceğinize eminim, eğer kendinize güvenmiyorsanız annenizin yanına gidin ''anne, babamla nasıl tanıştınız?'' diyerek rica edin, emin olun sizi asla kırmaz. :)
5)Bu gömleği yaza girerken twistten aldım yedek olarak koyulan malzemeleri siz siz olun atmayın, elbet gereği olacaktır.
6)Bir çok elbisenizde kullanmanıza elverişli hâle getirmek için ''gümüş ve dore'' karışımı yapmayı uygun buldum, estetik açıdan göze hitap ediyor.

not:''fotografını çekmeye üşendiğim için size tavsiye veriyorum, simli dore oje kullanın tırnakalrınıza, simli dore üzerine siyah çatlayan oje sürün ve onun üzerinede cilasını sakın sakın unutmayın.Hiç kimse denemedi ben hariç, kalbiniz rahat olsun, bir ben denedim. Klas bir görünüm için kesinlikle tavsiye ediyorum.''


                                           
     Gördüğünüz yakalığın yapımı daha basit, yaka+bronş=şık bir görünüm. Rahatlıkla kare olan bluzunuzla kombin yapabilirsiniz.Çok asil duracaksınız emin olun. Hiçbir yakalıkta sallanan şık vuruşlar görmedim bu konuda da içiniz rahat olsun gerçekten mükemmel bir görüntü oluyor. Eğer üşenmezsem yarın söylediklerimin fotografalarını bu adreste bulabilirsiniz.                                        
 
not:''Sorumluluk hissi yatarıcılığı engeller. Yalnız sorumluluktan kastım özgürlüktür. Özgür insan farklı düşünebilir. Düşüncelerinize sınır koymayın.''
                                                                                                                         sevgiler nisS●•٠

No comments:

Post a Comment